Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Producent styropianu

mobile
Zadzwoń 41 249 52 72
map-marker-alt
Przyjedź ul. Przemysłowa 3, Piekoszów
Nie odchudzajmy ocieplenia!

Nie odchudzajmy ocieplenia!

O tym, jak ciepła będzie ściana dwuwarstwowa, decyduje głównie materiał termoizolacyjny, który należy dobierać z rozsądkiem. Podczas kalkulowania termoizolacyjności ściany warto pamiętać o zasadzie,  że należy tak budować, aby później mało wydawać na ogrzewanie domu...

O tym, jak ciepła będzie ściana dwuwarstwowa, decyduje głównie materiał termoizolacyjny, który należy dobierać z rozsądkiem. Podczas kalkulowania termoizolacyjności ściany warto pamiętać o zasadzie,  że należy tak budować, aby później mało wydawać na ogrzewanie domu. Dlatego lepiej zainwestować więcej w dobrą termoizolację.

Jakie wybrać  materiały na ocieplenie?

Do ocieplenia ścian dwuwarstwowych najczęściej  stosuje  się styropian w postaci płyt o grubości od 10 do 20 cm.  Styropian z dodatkiem grafitu ma lepsze właściwości termoizolacyjne niż zwykły (biały).  Obecnie najcieplejsze płyty styropianowe z dodatkiem granulek grafitu mają współczynnik przewodzenia ciepła λ = 0,031 W/(m·K). Przy zastosowaniu styropianu zwykłego (białego), nieco większy współczynnik przewodzenia ciepła  można skompensować zwiększając jego grubość o 2-3 cm w stosunku do styropianu grafitowego. Należy pamiętać, że styropian z dodatkiem grafitu cechuje duża wrażliwość na wysoką temperaturę otoczenia, co  wpływa na jego krótszą żywotność.  Natomiast styropian biały  nie ma w/w wrażliwości  i mimo nieco niższego współczynnika ciepła jest powszechnie stosowany. Biorąc pod uwagę korzyści, czyli mniejsze nakłady na ogrzewanie domu, warto postawić na termoizolację powszechnie dostępnym materiałem jakim są płyty styropianowe.

Nie odchudzajmy ocieplenia!

Przykładowo: ściana tania, ale wystarczająco ciepła, powinna być ocieplona  styropianem 12cm; ściana bardzo ciepła wymaga zastosowania styropianu: grafitowego 20cm lub białego 22cm;  ściana ciepła i cienka wymaga styropianu grafitowego 10 cm lub białego 12cm.

Przyklejanie ocieplenia.

Prawidłowy sposób przyklejania płyt styropianu wymaga nałożenia kleju pasem wzdłuż brzegów każdej płyty oraz plackami na jej środku. To zapobiega dostaniu się wiatru pod ocieplenie i oderwaniu płyt.  Aby zapobiec możliwości  oderwania się izolacji wykonanej z płyty styropianowej o dużej grubości  należy zastosować dodatkowe mocowanie mechaniczne przy pomocy kołków, tzw. kołkowanie.  To zapewni komfort psychiczny inwestorowi na długie lata i sprawi, że jego dom będzie energooszczędny.

Wróć

POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI

 • Zastosowanie styropianu zgodnie z przeznaczeniem

  Zastosowanie styropianu zgodnie z przeznaczeniem

  Opublikowany: 26.06.2023

  Styropian można stosować do ochrony cieplnej wszystkich zewnętrznych elementów budynku. Podstawowymi wyrobami z tego materiału są płyty do ocieplania ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów i podłóg oraz dachów płaskich i stromych...

 • Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

  Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

  Opublikowany: 25.01.2023

  Nasze domy z płaskimi dachami, budowane kilkadziesiąt lat temu najprostszymi metodami, nie były dobrze ocieplone, gdyż nie znano dobrych materiałów termoizolacyjnych. Znani z zaradności i pomysłowości Polacy robili to niekiedy własnym sumptem...

 • Metody klejenia styropianu!

  Metody klejenia styropianu!

  Opublikowany: 23.12.2022

  Styropian należy do materiałów najczęściej wykorzystywanych przy termoizolacji budynków. Aby móc wykorzystać całą gamę możliwości styropianu , należy go prawidłowo zainstalować.