Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Producent styropianu

mobile
Zadzwoń 41 249 52 72
map-marker-alt
Przyjedź ul. Przemysłowa 3, Piekoszów
Wykorzystaj styropian do ochrony przed wilgocią!

Wykorzystaj styropian do ochrony przed wilgocią!

Każdy dach płaski nie jest płaski dosłownie. Na prawidłowo wykonanym dachu płaskim deszczówka czy woda z roztopionego śniegu nie powinna zalegać. Mimo to zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem większego oddziaływania wilgoci. Wystarczy, że system odprowadzania wody...

Każdy dach płaski nie jest płaski dosłownie. Na prawidłowo wykonanym dachu płaskim deszczówka czy woda z roztopionego śniegu nie powinna zalegać. Mimo to zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem większego oddziaływania wilgoci. Wystarczy, że system odprowadzania wody utraci drożność i już zaczną się kłopoty. Woda zbiera się w tzw. „kałuże” co powoduje, że jej nadmiar wcześniej czy później doprowadzi do uszkodzeń. Przeciwdziałać temu musi projekt i wykonanie, zawsze uwzględniające lekki spadek i funkcjonalny system odprowadzania wody. Niezbędna w tym wypadku jest hydroizolacja, która w połączeniu z izolacją termiczną zabezpieczy dach przed wilgocią i stratą ciepła ( nawet do 30%). Do ocieplenia warto zastosować styropian wodoodporny, który zapewni nam więcej czasu na usunięcie wody z dachu, jeżeli ona nie spłynie z jakiegokolwiek powodu.


Zasadniczo, żaden styropian nie chłonie wody. O styropianie wodoszczelnym mówimy wtedy, gdy mamy do czynienia z materiałem o podwyższonej odporności na wilgoć. Tego rodzaju płyty są przeznaczone do ocieplania zarówno dachów, które wystawione są na oddziaływanie wody, jak i np. piwnic czy fundamentów, gdzie ryzyko zawilgocenia związane jest z bliskością gruntu.


Gdzie szukać wskazówek, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy styropian jest wodoszczelny? W opisie produktu. Chodzi o podaną przez producenta „długotrwałą nasiąkliwość wodą” (długotrwałą, czyli po 28 dniach). Prawidłowo wykonana hydroizolacja z zastosowaniem materiałów wodoodpornych, zapewni nam na długie lata komfort eksploatacji dachu płaskiego.

Wróć

POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI

 • Zastosowanie styropianu zgodnie z przeznaczeniem

  Zastosowanie styropianu zgodnie z przeznaczeniem

  Opublikowany: 26.06.2023

  Styropian można stosować do ochrony cieplnej wszystkich zewnętrznych elementów budynku. Podstawowymi wyrobami z tego materiału są płyty do ocieplania ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów i podłóg oraz dachów płaskich i stromych...

 • Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

  Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

  Opublikowany: 25.01.2023

  Nasze domy z płaskimi dachami, budowane kilkadziesiąt lat temu najprostszymi metodami, nie były dobrze ocieplone, gdyż nie znano dobrych materiałów termoizolacyjnych. Znani z zaradności i pomysłowości Polacy robili to niekiedy własnym sumptem...

 • Metody klejenia styropianu!

  Metody klejenia styropianu!

  Opublikowany: 23.12.2022

  Styropian należy do materiałów najczęściej wykorzystywanych przy termoizolacji budynków. Aby móc wykorzystać całą gamę możliwości styropianu , należy go prawidłowo zainstalować.