Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Producent styropianu

mobile
Zadzwoń 41 249 52 72
map-marker-alt
Przyjedź ul. Przemysłowa 3, Piekoszów
Wykorzystaj styropian do ochrony przed wilgocią!

Wykorzystaj styropian do ochrony przed wilgocią!

Każdy dach płaski nie jest płaski dosłownie. Na prawidłowo wykonanym dachu płaskim deszczówka czy woda z roztopionego śniegu nie powinna zalegać. Mimo to zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem większego oddziaływania wilgoci. Wystarczy, że system odprowadzania wody...

Każdy dach płaski nie jest płaski dosłownie. Na prawidłowo wykonanym dachu płaskim deszczówka czy woda z roztopionego śniegu nie powinna zalegać. Mimo to zawsze trzeba się liczyć z ryzykiem większego oddziaływania wilgoci. Wystarczy, że system odprowadzania wody utraci drożność i już zaczną się kłopoty. Woda zbiera się w tzw. „kałuże” co powoduje, że jej nadmiar wcześniej czy później doprowadzi do uszkodzeń. Przeciwdziałać temu musi projekt i wykonanie, zawsze uwzględniające lekki spadek i funkcjonalny system odprowadzania wody. Niezbędna w tym wypadku jest hydroizolacja, która w połączeniu z izolacją termiczną zabezpieczy dach przed wilgocią i stratą ciepła ( nawet do 30%). Do ocieplenia warto zastosować styropian wodoodporny, który zapewni nam więcej czasu na usunięcie wody z dachu, jeżeli ona nie spłynie z jakiegokolwiek powodu.


Zasadniczo, żaden styropian nie chłonie wody. O styropianie wodoszczelnym mówimy wtedy, gdy mamy do czynienia z materiałem o podwyższonej odporności na wilgoć. Tego rodzaju płyty są przeznaczone do ocieplania zarówno dachów, które wystawione są na oddziaływanie wody, jak i np. piwnic czy fundamentów, gdzie ryzyko zawilgocenia związane jest z bliskością gruntu.


Gdzie szukać wskazówek, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie, czy styropian jest wodoszczelny? W opisie produktu. Chodzi o podaną przez producenta „długotrwałą nasiąkliwość wodą” (długotrwałą, czyli po 28 dniach). Prawidłowo wykonana hydroizolacja z zastosowaniem materiałów wodoodpornych, zapewni nam na długie lata komfort eksploatacji dachu płaskiego.

Wróć

POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI

 • Styropian szary czy biały?

  Styropian szary czy biały?

  Opublikowany: 26.10.2022

  Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość sprzedawanego styropianu ma kolor szary. Również Polacy coraz chętniej sięgają po ten rodzaj styropianu. Czy szary styropian to tylko chwilowa moda, czy też naprawdę jest lepszy?

 • Rodzinna firma Megastyro stawia na sport!

  Rodzinna firma Megastyro stawia na sport!

  Opublikowany: 20.07.2022

  Powszechnie wiadomo, że sport jest dobrą szkołą życia. Uczy pracowitości, wytrwałości i hartuje ducha. Najlepiej może zaświadczyć o tym sam prezes Zdzisław Kupis, który jako wychowanek LKS Skała Tumlin w roku 1971 zdobył mistrzostwo Polski juniorów w narciarstwie biegowym...

 • Wpływ atmosfery na styropian

  Wpływ atmosfery na styropian

  Opublikowany: 17.01.2022

  Styropian to wyjątkowo trwały materiał, który nie chłonie wilgoci, nie starzeje się dobrze izoluje przed złymi warunkami atmosferycznymi. Wyjątkiem jest mocne promieniowanie...