Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Producent styropianu

mobile
Zadzwoń 41 249 52 72
map-marker-alt
Przyjedź ul. Przemysłowa 3, Piekoszów
Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

Nasze domy z płaskimi dachami, budowane kilkadziesiąt lat temu najprostszymi metodami, nie były dobrze ocieplone, gdyż nie znano dobrych materiałów termoizolacyjnych. Znani z zaradności i pomysłowości Polacy robili to niekiedy własnym sumptem...

Nasze domy z płaskimi dachami, budowane kilkadziesiąt lat temu najprostszymi metodami, nie były dobrze ocieplone, gdyż nie znano dobrych materiałów termoizolacyjnych. Znani z zaradności i pomysłowości Polacy robili to niekiedy własnym sumptem, ale i tak nie można było powstrzymać ucieczki ciepła przez taki dach. Obecnie mamy bogatą ofertę materiałów termoizolacyjnych, które wykorzystujemy do wymagających remontów dachów. W starszych domach przeważają tzw. stropodachy pełne, w których warstwy dachu i stropu ściśle przylegają do siebie. Spadki i odpływy wody formowano najczęściej z żużla lub betonu, a izolacją przeciwdeszczową była papa na lepiku. Tak wykonane dachy szybko poddają się niekorzystnym warunkom atmosferycznym i wymagają remontów.


Dodatkowo ogromnym zagrożeniem jest dla nich para wodna, wytwarzana we wnętrzach, która z łatwością przenika przez sufit oraz warstwy stropu i zatrzymuje się pod papą. Przy niższych temperaturach – para skrapla się, a poszycie pod papą wilgotnieje. Z kolei podczas upałów – krople wody zamieniają się w parę, zwiększają swoją objętość, a pod papą pojawiają się pęcherze i wybrzuszenia, które w efekcie kończą się oderwaniem materiału pokryciowego od podłoża. Przez zawilgocony i nieocieplony dach ucieka kilkakrotnie więcej ciepła, niż przewidują dzisiejsze normy i przepisy budowlane. Powierzchowny remont, polegający jedynie na wymianie pokrycia dachu, niczego tutaj nie zmieni, a problem ponownie zniszczonej papy wkrótce powróci. Konieczna jest gruntowna termomodernizacja dachu.

Wróć

POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI

 • Zastosowanie styropianu zgodnie z przeznaczeniem

  Zastosowanie styropianu zgodnie z przeznaczeniem

  Opublikowany: 26.06.2023

  Styropian można stosować do ochrony cieplnej wszystkich zewnętrznych elementów budynku. Podstawowymi wyrobami z tego materiału są płyty do ocieplania ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów i podłóg oraz dachów płaskich i stromych...

 • Metody klejenia styropianu!

  Metody klejenia styropianu!

  Opublikowany: 23.12.2022

  Styropian należy do materiałów najczęściej wykorzystywanych przy termoizolacji budynków. Aby móc wykorzystać całą gamę możliwości styropianu , należy go prawidłowo zainstalować.

 • Styropian szary czy biały?

  Styropian szary czy biały?

  Opublikowany: 26.10.2022

  Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość sprzedawanego styropianu ma kolor szary. Również Polacy coraz chętniej sięgają po ten rodzaj styropianu. Czy szary styropian to tylko chwilowa moda, czy też naprawdę jest lepszy?