
Jak zwiększyć komfort cieplny naszego domu?
Pomyślmy, co rozumiemy pod pojęciem komfortu cieplnego? Otóż jest to stan, w którym nasze samopoczucie cieplne jest dobre. Nie odczuwamy ani przegrzania ani zbytniego wychłodzenia organizmu, a temperatura ciała pozostaje na poziomie...
Pomyślmy, co rozumiemy pod pojęciem komfortu cieplnego? Otóż jest to stan, w którym nasze samopoczucie cieplne jest dobre. Nie odczuwamy ani przegrzania ani zbytniego wychłodzenia organizmu, a temperatura ciała pozostaje na poziomie 36,6°C. Wahania komfortu cieplnego są najbardziej odczuwalne w okresie zimowym – szczególnie wtedy, kiedy nasz dom nie jest odpowiednio ocieplony i dochodzi do utraty ciepła z wnętrza budynku. Aż 40% ciepła ucieka przez elewację budynku, kolejne 20% przez dach, a 15% przez okna. Stratom można jednak skutecznie zapobiec dzięki termomodernizacji budynku. Korzyści tych działań są widoczne przede wszystkim we wzroście komfortu cieplnego mieszkańców oraz zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Natomiast wybór odpowiedniego systemu ociepleń daje właścicielom budynków gwarancję trwałości i atrakcyjności elewacji. Aby sprawdzić, jak z wnętrza domu ucieka ciepło, warto użyć kamery termowizyjnej, która wskaże newralgiczne miejsca w budynku. Kiedy będziesz już wiedział, którędy ucieka ciepło, możesz wykonać odpowiednie prace termomodernizacyjne, aby zminimalizować straty, a tym samym zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Znaczenie termoizolacji jest korzystne nie tylko dla mieszkańców konkretnego domu, ale również w skali globalnej, dla praktycznego gospodarowania energią.
POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI
-
Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!
Opublikowany: 25.01.2023Nasze domy z płaskimi dachami, budowane kilkadziesiąt lat temu najprostszymi metodami, nie były dobrze ocieplone, gdyż nie znano dobrych materiałów termoizolacyjnych. Znani z zaradności i pomysłowości Polacy robili to niekiedy własnym sumptem...
-
Metody klejenia styropianu!
Opublikowany: 23.12.2022Styropian należy do materiałów najczęściej wykorzystywanych przy termoizolacji budynków. Aby móc wykorzystać całą gamę możliwości styropianu , należy go prawidłowo zainstalować.
-
Styropian szary czy biały?
Opublikowany: 26.10.2022Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość sprzedawanego styropianu ma kolor szary. Również Polacy coraz chętniej sięgają po ten rodzaj styropianu. Czy szary styropian to tylko chwilowa moda, czy też naprawdę jest lepszy?