Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Producent styropianu

mobile
Zadzwoń 41 249 52 72
map-marker-alt
Przyjedź ul. Przemysłowa 3, Piekoszów
Płaski dach na topie!

Płaski dach na topie!

Płaski dach znowu jest modny. To znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury. Nie jest drogi i można go szybko wykonać. Dobrze zaprojektowany i solidnie zrobiony będzie nam służył przez wiele lat. W takim rozwiązaniu strop nad ostatnią kondygnacją pełni...

Płaski dach znowu jest modny. To znak rozpoznawczy nowoczesnej architektury. Nie jest drogi i można go szybko wykonać. Dobrze zaprojektowany i solidnie zrobiony będzie nam służył przez wiele lat. W takim rozwiązaniu strop nad ostatnią kondygnacją pełni jednocześnie funkcję dachu. To tak zwany stropodach.

Obecnie coraz więcej inwestorów domków jednorodzinnych decyduje się na dach płaski, podkreślający nowoczesny charakter budynku. Warto rozważyć wybór domu z płaskim dachem, gdy działka jest mała i zależy nam, aby dom miał jak najmniejszą powierzchnię zabudowy. Dzisiaj, gdy buduje się na coraz mniejszych działkach, często pochodzących z wtórnego podziału parceli, jest to istotny argument. Willa z płaskim dachem dobrze wpisze się w otoczenie miejskiej, nawet bardzo gęstej, zabudowy składającej się z podobnych domów jednorodzinnych. W bryle budynku przykrytego płaskim dachem istotne są elewacje, ponieważ łatwiej nimi dopasować dom do otoczenia.

Oszczędne w formie domy z płaskim dachem komponują się dobrze z zabudową wielorodzinną. Zagubiony wśród bloków domek jednorodzinny z płaskim dachem, nie razi swym wyglądem tak jak dom z dachem spadzistym. Płaski dach daje też możliwości powiększenia przestrzeni do wypoczynku, tak trudnej do wygospodarowania na małej, miejskiej działce. Na płaskim dachu można urządzić efektowne tarasy z ogrodami. Satysfakcjonujący wypoczynek zapewnią widoki, bliskość przyrody i czyste powietrze.

Wróć

POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI

 • Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

  Czas na remont i termomodernizację dachu płaskiego!

  Opublikowany: 25.01.2023

  Nasze domy z płaskimi dachami, budowane kilkadziesiąt lat temu najprostszymi metodami, nie były dobrze ocieplone, gdyż nie znano dobrych materiałów termoizolacyjnych. Znani z zaradności i pomysłowości Polacy robili to niekiedy własnym sumptem...

 • Metody klejenia styropianu!

  Metody klejenia styropianu!

  Opublikowany: 23.12.2022

  Styropian należy do materiałów najczęściej wykorzystywanych przy termoizolacji budynków. Aby móc wykorzystać całą gamę możliwości styropianu , należy go prawidłowo zainstalować.

 • Styropian szary czy biały?

  Styropian szary czy biały?

  Opublikowany: 26.10.2022

  Od kilku lat rośnie popyt na styropiany szare. W Niemczech i Szwajcarii większość sprzedawanego styropianu ma kolor szary. Również Polacy coraz chętniej sięgają po ten rodzaj styropianu. Czy szary styropian to tylko chwilowa moda, czy też naprawdę jest lepszy?