Producent styropianu

mobile
Zadzwoń 41 249 52 72
map-marker-alt
Przyjedź ul. Przemysłowa 3, Piekoszów
Termoizolacja tarasu

Termoizolacja tarasu

Taras to miejsce niejako na zewnątrz domu w całości narażone na oddziaływanie zmiennej pogody. Jego izolacja musi być starannie wykonana, w przeciwnym wypadku remonty nas nie ominą, co powiązane jest z kosztami finansowymi i dyskomfortem remontowym.

Taras to miejsce niejako na zewnątrz domu w całości narażone na oddziaływanie zmiennej pogody. Jego izolacja musi być starannie wykonana, w przeciwnym wypadku remonty nas nie ominą, co powiązane jest z kosztami finansowymi i dyskomfortem remontowym. Dobrze wykonana izolacja z wykorzystaniem styropianu twardego nie dopuści do pojawienia się zawilgoceń i sprawi, że zewnętrzne pokrycie tarasu będzie trwałe. W przypadku tarasów także najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest nie wchłaniający wody styropian. Zdecydowana większość treści powyższych zaleceń do termoizolacji balkonu odnosi się również do tarasu.

Taras powinien być prawidłowo ocieplony zarówno wtedy, gdy znajduje się nad pomieszczeniem ogrzewanym, jak i nieogrzewanym np. garażem. I w tym ostatnim przypadku, czyli  tarasach projektowanych nad garażami, nie należy zaniedbywać ocieplenia, gdyż  przez nieocieplony taras ucieknie ciepło z pomieszczeń, które przylegają do niego z boku, nawet jeśli ściany będą ocieplone. Zalecenia dotyczące parametrów ocieplenia mówią, że powinny być takie, jak izolacja dachu. Wtedy osiągniemy spodziewane efekty ekonomiczne i estetyczne.

Wróć

POZOSTAŁE
AKTUALNOŚCI